Skuteczny system rejestracji pracowników
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczny system rejestracji pracowników

Pracownicy mają obowiązek stawić się w swoim zakładzie pracy o ustalonej w grafiku godzinie. Powinni również opuszczać zakład wtedy, gdy upływa wyznaczona dla nich ilość godzin pracy danego dnia. Dawniej by to sprawdzać stosowano listy obecności, które każda osoba wchodząca i wychodząca z budynku musiała podpisywać. W dobie nowoczesnych technologii i komputeryzacji rozwiązuje się to już inaczej. O wiele bardziej skutecznym sposobem identyfikacji i rejestracji pracowników są systemy bezprzewodowe.

Identyfikator elektroniczny

Działanie takiego systemu jest bardzo proste, a jednocześnie skuteczne. Każdy pracownik otrzymuje specjalną kartę pełniącą jednocześnie funkcję oficjalnego identyfikatora. W środku zaszyty jest niewielki chip elektroniczny, a także antena do komunikacji bezprzewodowej. Przy wejściu do zakładu pracy znajduje się bramka oraz czytnik kart zbliżeniowych RFID. Jej otwarcie możliwe jest po przyłożeniu identyfikatora do modułu czytającego. Następuje wtedy sprawdzenie, czy dana osoba ma uprawnienia do wejścia, a następnie zwolnienie zamka elektronicznego i otwarcie bramki bądź drzwi.

Rejestr wejść i wyjść

Jednocześnie do systemu komputerowego trafia komunikat mówiący o tym, że dany pracownik o tej a tej porze wszedł lub wyszedł z zakładu pracy. Pozwala to całkowicie zrezygnować z papierowego dziennika obecności, do którego wpisywano się ręcznie. Co więcej, czytniki RFID mogą obsługiwać również pomieszczenia wewnątrz zakładu, do których dostęp mają mieć np. tylko uprawnieni lub specjalnie przeszkoleni pracownicy.

Pod poniższym odnośnikiem: https://micromade.pl/produkty/identyfikatory-rfid/ możemy znaleźć dokładne informacje techniczne o identyfikatorach bezprzewodowych oraz sposobie ich współpracy z czytnikami RFID.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najczęściej wyrabiane produkty ze skóry
Najczęściej wyrabiane produkty ze skóry
Galanteria skórzana to dodatki niezwykle eleganckie, które każdej osobie je noszącej dodają klasy i uroku. Dodatkowo świadczą o zamożności właściciela, […]
Powerbank – jakie ma zalety?
Powerbank – jakie ma zalety?
Kiedy jesteś w podróży, nie chcesz martwić się o poziom baterii w swoim telefonie. Właśnie w tym miejscu z pomocą […]
Fizjoterapia – jakie metody i techniki leczenia są w ramach niej stosowane?
Fizjoterapia – jakie metody i techniki leczenia są w ramach niej stosowane?
Fizjoterapia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która wspomaga działanie organizmu lub leczy określone dolegliwości związane z działaniem jego wybranych układów. […]
Ostatnie wpisy