W jaki sposób złożyć zamówienie na fotoceramike?

Fotoceramika polega na naniesieniu wybranego zdjęcia na ceramiczne podłoże i wypalenie go w wysokiej temperaturze. Technikę tą stosuje się zwykle w branży funeralnej, umieszczając portrety zmarłych na porcelanie, szkle lub krysztale. Wizerunki montuje się na płytach pomnika za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej. Przed przystąpieniem do produkcji fotoceramiki konieczne jest jej zamówienie. W jaki sposób je złożyć?

Zamówienie na fotoceramikę – zdjęcie i materiał

Osoby zainteresowane produktami z fotoceramiki mają możliwość zamówienia ich osobiście, przez telefon lub elektronicznie. W każdym z przypadków procedura zamówienia wygląda podobnie i rozpoczyna ją wgranie cyfrowej fotografii do formularza zgłoszeniowego. Na porcelance można umieścić wizerunki dwóch osób, wówczas do zamówienia trzeba będzie dodać kolejną fotografię. Następny etap to wybór materiału, na który naniesiony zostanie portret. Zdjęcie może być umieszczone na porcelanie lub krysztale z prostą, bądź załamaną krawędzią. Zamawiający ustala także, jaki kolor porcelanki go interesuje. Do wyboru są między innymi fotografie kolorowe, czarno-białe, czy z efektem sepii.

Jakie inne informacje podać w zamówieniu?

W kolejnym etapie składania zamówienia należy wybrać kształt i format produktu. W przypadku oferty ze strony https://opal.lublin.pl/ są to dziesiątki wzorów i rozmiarów, takich jak owale, prostokąty, serca, czy kopuły. Zamawiający wybierają także, czy porcelanka ma mieć zmienione tło, a przedstawiona na niej osoba – inny profil lub ubranie. Przed złożeniem dyspozycji możliwe jest także dopisanie dodatkowych uwag, czy prośba o wykonanie projektu. Dalsza procedura związana z produkcją fotoceramiki leży po stronie wykonawcy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + jeden =