Zabawki dla dzieci – jakie wybrać w zależności od wieku malucha?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki dla dzieci – jakie wybrać w zależności od wieku malucha?

Zabawki powinniśmy dobierać ze względu na wiek dziecka, zapewniając mu nie tylko zabawę, możliwości rozwoju, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Poniżej podpowiedzi, jakiego wyboru dokonać w zależności od wieku.

Zabawki dla niemowlęcia

Dla najmłodszych dzieci wskazane są takie przedmioty, które pozwalają mu się oswajać ze światem i nowym otoczeniem. Co powiesz o zawieszce do wózka lub karuzeli do łóżeczka? To zdecydowanie najlepszy wybór.

Zabawki do 4 miesięcy

W tym czasie zmysły dziecka intensywnie się rozwijają, więc sprawdzi się wszystko, co może je stymulować. Będą to wszystkie zabawki, które wydają dźwięki, mają zróżnicowaną fakturę i rozmaite kolory. Choć prawda jest też taka, że dziecko, mając kilka miesięcy, doskonale bawi się nawet zwykłą łyżeczką.

Zabawki do 9 miesięcy

Dziecko w tym okresie doskonali zdolność chwytania, a ponadto uwielbia przedmioty zrzucać oraz turlać. Warto zainwestować w takie zabawki, które szybko się nie zniszczą, nie zrobią hałasu podczas spadania oraz będą lekkie dla malucha. Według takich kryteriów sprawdzą się: piłki do turlania oraz gumowe kaczuszki do kąpieli.

Zabawki do 1. roku życia dziecka

Zbliżając się do swoich pierwszych urodzin, dziecko zaczyna już raczkować. Znacznie zwiększają się jego umiejętności motoryczne, więc przyda się tutaj wszystko, co pomoże w utrzymaniu pionowej pozycji ciała i samodzielnym stawianiu kroków, np. jeździki lub chodziki.

Zabawki powyżej 1. roku życia do około 3 lat

W tym czasie dziecko w pełni korzysta ze swoich zmysłów, eksplorując otoczenie. Jako zabawki będą tutaj niezbędne przedmioty o wyrazistych kształtach, jak i barwach. Świetnie sprawdzą się książeczki, które oferuje m.in. wydawnictwo Edgard.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki wpływ na pracę układu mechanicznego mają wkładki gwintowane?
Jaki wpływ na pracę układu mechanicznego mają wkładki gwintowane?
Obecnie w przemyśle powszechnie wykorzystywane są liczne urządzenia i systemy mechaniczne. Ich prawidłowe działanie uzależnione jest w ogromnej mierze od […]
Co przygotować przed narodzinami pierwszego dziecka?
Co przygotować przed narodzinami pierwszego dziecka?
Przyjście na świat pierwszego dziecka to wydarzenie bardzo emocjonujące, a zarazem stresujące i nowe. Wiele przyszłych rodziców zastanawia się, w […]
Kiedy warto kupić dziecku pierwszy zegarek?
Kiedy warto kupić dziecku pierwszy zegarek?
Kiedyś zegarek był głównym i najważniejszy prezentem dla dzieci komunijnych. Czasy jednak się zmieniły, a wymagania maluchów dotyczące podarunków przy […]
Ostatnie wpisy