Zastawa obiadowa – czym kierować się podczas jej zakupu?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastawa obiadowa – czym kierować się podczas jej zakupu?

Wyposażając swój dom w różnego rodzaju akcesoria, warto pamiętać, że to detale tworzą całość. I elementy, które mogą wydawać się mało znaczące, odpowiadają za oryginalny i piękny efekt. Dotyczy to także zastawy obiadowej, która jest niezbędna w każdym domu. Służy na co dzień, a także podczas różnego rodzaju eleganckich przyjęć domowych, jak choćby święta i jubileusze. Jak więc wybrać najlepszą?

Wizualne wrażenia zaostrzą apetyt

Odpowiednio podana potrawa potrafi zachwycić gości jeszcze zanim zdążą jej spróbować. Zastawa jest elementem dekoracyjnym stołu i dlatego warto zadbać o to, żeby dobrze komponowała się z całym wystrojem kuchni i jadalni. Zwykłe, białe talerze są banalne, zbyt bogate zdobienie może z kolei nieco przytłaczać. Talerz ma stanowić tło dla potrawy – nie konkurencję. Istotna jest też kwestia surowca, z którego jest wykonana zastawa. Klasyczna porcelana jest bardzo elegancka i ponadczasowa, ale przy tym krucha i delikatna. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby ją potłuc lub pokruszyć.

Zastawa z kamionki – klimatycznie i designersko

Surowcem, który zdobywa coraz większe rzesze zwolenników, jest kamionka. Naczynia wykonane z tego materiału przebojem wdarły się na rynek, chociaż tak naprawdę są znane od czasów starożytnych. Kamionka prezentuje się bardzo designersko oraz coraz częściej jest wybierana także w restauracjach. Co ważne, kamionka jest odporniejsza na zniszczenia niż porcelana. Oczywiście podstawową kwestią, bez względu na rodzaj surowca, jest jakość i precyzja wykonania. Warte uwagi są choćby produkty ręcznie robione, które można znaleźć za pośrednictwem witryny https://mantecodesign.pl/pl/c/talerze/88. Są one jedyne w swoim rodzaju i piękne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować meble do salonu w stylu skandynawskim?
Jak dopasować meble do salonu w stylu skandynawskim?
Od wielu lat w naszym kraju ogromną popularnością cieszy się styl skandynawski. Ceniony jest przede wszystkim za ogólną prostotę, naturalność, […]
Zawór elektromagnetyczny do wody – co warto wiedzieć?
Zawór elektromagnetyczny do wody – co warto wiedzieć?
Jest on nieco droższy od zaworu membranowego, ale ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że nie posiada żadnych […]
Zegarek sportowy – praktyczny gadżet dla fanów aktywności fizycznej
Zegarek sportowy – praktyczny gadżet dla fanów aktywności fizycznej
Zegarek sportowy to bardzo przydatny gadżet dla osób uprawiających sport. Jest on szczególnie ważny przy prowadzeniu regularnych treningów. Umożliwia zoptymalizowanie […]
Ostatnie wpisy