Jak poradzić sobie z brakiem komunikacji z partnerem?

Związek to relacja, która wymaga szczególnej pracy obydwu stron, aby przynosiła satysfakcję i poczucie bezpieczeństwa. Czasami partner, który wydawał się doskonale do nas dobrany, zmienia swoje priorytety, lub my sami oczekujemy od relacji czegoś innego, niż na początku. Początkowo małe różnice zdań mogą zacząć się gromadzić, aż powstanie dystans między dwojgiem ludzi, który trudno przełamać. Najważniejszym krokiem jest przyznanie przed sobą nawzajem, że komunikacja w naszym związku nie wygląda tak, jak powinna – wtedy możemy razem zastanowić się nad dalszym postępowaniem.

Nie zawsze rozkład wzajemnego zrozumienia oznacza niedopasowanie, czasami wystarczy, że ktoś z zewnątrz przyjrzy się danej relacji i zwróci uwagę, gdzie tkwią zarzewia konfliktów. Taką pomoc zapewni terapeuta specjalizujący się w pracy z parami, z którego usług można skorzystać na terenie każdego dużego miasta – dobry psycholog w Poznaniu nie będzie trudny do znalezienia.

Gdzie można odbyć wspólną terapię?

Obecnie funkcjonuje wiele dobrych klinik psychologicznych, w których można szukać pomocy. Terapia dla par w Poznaniu odbywa się zarówno w prywatnych gabinetach, jak i większych ośrodkach psychoterapii znajdujących się w centrum miasta. Niektóre z nich specjalizują się w pomocy rodzinom i parom, inne mają szeroką ofertę usług i można udać się do nich także z prywatnymi problemami. Wybierając jeden z ponad dwudziestu obiektów w Poznaniu, warto zwrócić uwagę na opinie osób, które skorzystały z oferowanych w nich terapii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 5 =