Jak ubiegać się o wizę służbową do USA?

Obecnie wizy do USA zostały dla Polaków zniesione. Jednak pozwala to jedynie na wyjazd nie dłuższy niż 90 dni, po wcześniejszej autoryzacji podróży w ESTA. Warto pamiętać, że mimo to dopiero urzędnik imigracyjny, którego spotyka się w porcie, lub na lotnisku decyduje o możliwości wjazdu na teren USA. Pobyt w USA bez bez jest możliwy jeżeli ma on charakter biznesowy, bądź turystyczny. 

Pobyt dłuższy niż 90 dni

Osoby chcące wjechać na teren USA na czas dłuższy niż muszą ubiegać się o wizę. Najbardziej polecane wizy, dla osób wyjeżdżających w sprawach służbowych, to wizy nieimigracyjne B-1/B-2.Ubiegając się o wizę trzeba przyszykować się na rozmowę z pracownikiem konsulatu, którą można odbyć tylko w Warszawie i Krakowie, w języku polskim, angielskim lub rosyjskim. Jeśli po rozmowie konsulat zgodzi się na wydanie wizy, paszport trzeba zostawić w konsulacie.

Długość oraz krotność wizy jest ustalana przez konsula, ale najczęściej wydawana jest na 10 lat i upoważnia do wielokrotnego przekraczania granicy. Chcąc ubiegać się o wizę do USA, ale nie tylko, warto skorzystać z firm, które umożliwiają pomoc w przejściu przez cały proces. Jedną z takich firm jest WIZACENTER , która pośredniczy m.in. umawiając spotkania w konsulacie. Skorzystanie z usług tej firmy ułatwi organizację całego przedsięwzięcia każdemu zainteresowanemu. Na http://www.wizacenter.pl/ można sprawdzić szczegóły.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + siedem =