Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie?

O nożyczkach fryzjerskich można mówić wiele i długo, jednak z całą pewnością stanowią podstawowe wyposażenie każdego fryzjera. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, by zakupić produkt wysokiej jakości spełniający najwyższe standardy, a przy tym był poręczny i zapewniał komfortową pracę. Poniżej kilka podstawowych kwestii dotyczących wyboru dobrych nożyczek.

Na początek podstawowe rozróżnienie. Rodzaje nożyczek uzależnione od technik fryzjerskich:
– klasyczne (standardowe) – pomocne w strzyżeniu, ząbkowaniu, wyrównywaniu albo cieniowaniu,
– degażówk i- pomocne w wykonywaniu cięć korekcyjnych, a także cieniowaniu oraz zmniejszaniu objętości włosów,
– nożyczki do ślizgu – nie tylko do techniki ślizgu, ale też wielu zaawansowanych cięć zwiększających objętość.

Na co zwracać uwagę?

Na przykład hurtownia fryzjerska Allefryz.pl oferuje szeroki pakiet produktów i wybór, który zwłaszcza dla niedoświadczonego fryzjera, może być dość trudny. Na początek należy zwrócić uwagę na ostrze przyrządu, które powinno być wykonane z wytrzymałego tworzywa o nierdzewnej powierzchni. Równie istotny jest ich rozmiar. Nożyczki mniejsze (5,0 i 5,5) są lepsze dla kobiet oraz skuteczne w precyzyjnym strzyżeniu, natomiast większe (6,5) zalecane są mężczyznom.

Bardzo istotny jest również kształt nożyczek, który powinien być dopasowany do dłoni i zapewniać maksymalny komfort pracy. Warto tutaj też wspomnieć o lekkości narzędzia. Z kolei regulacja śruby pozwoli dopasować każdy model do swoich własnych potrzeb. Warto też zwracać uwagę na powłokę antyalergiczną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 7 =