Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie?

O nożyczkach fryzjerskich można mówić wiele i długo, jednak z całą pewnością stanowią podstawowe wyposażenie każdego fryzjera. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, by zakupić produkt wysokiej jakości spełniający najwyższe standardy, a przy tym był poręczny i zapewniał komfortową pracę. Poniżej kilka podstawowych kwestii dotyczących wyboru dobrych nożyczek.

Na początek podstawowe rozróżnienie. Rodzaje nożyczek uzależnione od technik fryzjerskich:
– klasyczne (standardowe) – pomocne w strzyżeniu, ząbkowaniu, wyrównywaniu albo cieniowaniu,
– degażówk i- pomocne w wykonywaniu cięć korekcyjnych, a także cieniowaniu oraz zmniejszaniu objętości włosów,
– nożyczki do ślizgu – nie tylko do techniki ślizgu, ale też wielu zaawansowanych cięć zwiększających objętość.

Na co zwracać uwagę?

Na przykład hurtownia fryzjerska Allefryz.pl oferuje szeroki pakiet produktów i wybór, który zwłaszcza dla niedoświadczonego fryzjera, może być dość trudny. Na początek należy zwrócić uwagę na ostrze przyrządu, które powinno być wykonane z wytrzymałego tworzywa o nierdzewnej powierzchni. Równie istotny jest ich rozmiar. Nożyczki mniejsze (5,0 i 5,5) są lepsze dla kobiet oraz skuteczne w precyzyjnym strzyżeniu, natomiast większe (6,5) zalecane są mężczyznom.

Bardzo istotny jest również kształt nożyczek, który powinien być dopasowany do dłoni i zapewniać maksymalny komfort pracy. Warto tutaj też wspomnieć o lekkości narzędzia. Z kolei regulacja śruby pozwoli dopasować każdy model do swoich własnych potrzeb. Warto też zwracać uwagę na powłokę antyalergiczną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 1 =