Jak wygląda rekrutacja do żłobka i pzedszkola?

Rodzice, którzy nie mogą liczyć na pomoc babci czy dziadka, znajomych lub dalszej rodziny, decydując się na powrót do pracy muszą wziąć pod uwagę pozostawienie dziecka w żłobku. Poza trudną emocjonalnie decyzją okazuje się to również być wyzwaniem organizacyjnym oraz administracyjnym, ponieważ zapisanie maluszka do placówki wymaga spełnienia pewnych warunków. Czym różni się rekrutacja do żłobka od tego, czego wymaga rekrutacja do przedszkoli w Warszawie?

Podstawowe zasady

W przypadku żłobków nie działa zasada rejonizacji, czyli dziecko można zapisać do dowolnej placówki- może nią być prywatny żłobek na Mokotowie, jak i państwowa placówka. W drugiej sytuacji trzeba się jednak liczyć z tym, że publiczne żłobki mogą uwzględnić dodatkowe punkty wynikające z miejsca zamieszkania. Premiowane są zazwyczaj rodziny, gdzie oboje rodziców pracuje lub są studentami studiów stacjonarnych.

Dodatkowe punkty można również uzyskać, gdy rodzice odprowadzają podatek dochodowy w mieście, w którym znajduje się placówka lub rodzice są osobami niepełnosprawnymi, samotnie wychowującymi malucha, a także dziecko ma rodzeństwo z orzeczoną niepełnosprawnością lub wychowuje się w kilkuosobowej rodzinie lub rodzinie zastępczej. Jak widać zasady te różnią się w zależności od rodzaju instytucji, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami obowiązującymi w placówce na stronie internetowej. Tam też można się dowiedzieć, czy wniosek należy złożyć osobiście, czy wystarczy przesłać go drogą internetową.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =