Kilka słów o nowych modelach kołysek dla dzieci
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kilka słów o nowych modelach kołysek dla dzieci

Młodzi rodzice stoją w obliczu wielu dylematów i wątpliwości, na które muszą znaleźć odpowiedź. Jednym z takich rozważań jest zakup odpowiedniego mebla do spania dla niemowlęcia. Do wyboru mają tradycyjne rozwiązania, jak i nowoczesne, a takim właśnie jest łóżeczko kołyska. Na czym polega różnica pomiędzy tymi modelami?

Spokojny sen to podstawa

Z całą pewnością zarówno łóżeczko, jak i kołyska mają swoje mocne i słabe strony. Na czym polega jednak podstawowa różnica pomiędzy nimi? Oczywistym wydaje się, że najważniejszą jest możliwość rytmicznego bujania dziecka. Ruch przypomina warunki panujące w łonie matki, dzięki czemu zapewnia poczucie bezpieczeństwa i efektywniejsze uspokojenie maluszka. Co więcej, kołysanie pozytywnie działa na układ nerwowy dziecka oraz jego późniejszy rozwój: motoryczny czy poznawczy. Nowoczesne modele posiadają ponadto praktyczne kółka, dzięki którym mebel można swobodnie przemieszczać, nie wybudzając jednocześnie maluszka ze snu. Kołyska sprawdza się zatem szczególnie w przypadku niemowląt i mniejszych dzieci. Zaletą nowoczesnych modeli jest również ich konstrukcja. Kołyski są wąskie i krótkie w przeciwieństwie do tradycyjnych łóżeczek. Taka budowa pozwala bez problemu wstawić mebel do sypialni rodziców i cieszyć się bliskością na każdym kroku.

Niewątpliwą ich zaletą jest również to, że współczesne modele dopasowują się do wzrostu i wieku dziecka, co oznacza, że z biegiem czasu można dopasowywać kołyskę do rozmiarów dziecka, nie wydając pieniędzy na nowy mebel, co jedynie potwierdzają opinie użytkowników, którzy zdecydowali się już na zakup, o czym przekonasz się, odwiedzając stronę: https://tweeto.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak unikać urazów sportowych?
Jak unikać urazów sportowych?
O tym, że sport to zdrowie mówi się już od dawna. Powtarzają to zarówno lekarze, jak i dietetycy czy sportowcy. […]
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie meble w sali konferencyjnej?
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie meble w sali konferencyjnej?
Aranżacja wystroju sali konferencyjnej bywa bardzo trudna. Jest to pomieszczenie, które pełni często funkcję reprezentacyjną, więc powinno być efektowne. Z […]
Jak uzyskać całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu?
Jak uzyskać całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu?
Mocno rozświetlone pomieszczenie najczęściej jest traktowane jako zaleta. Promienie słońca wprowadzają do wnętrza radosny klimat i budują nasz dobry nastrój. […]
Ostatnie wpisy