Księgowość apteki warto oddelegować
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Księgowość apteki warto oddelegować

Prowadzenie apteki, podobnie jak każda działalność gospodarcza, wiąże się z obowiązkiem prowadzenia księgowości. Należy pamiętać nie tylko o odpowiednim udokumentowaniu każdej transakcji, umowy i wyliczeniu podatków należnych do zapłaty, ale również znać przepisy podatkowe i śledzić częste zmiany w prawie, jak na przykład te dotyczące zasad refundacji leków. Profesjonalne usługi księgowe mają wiele zalet, dzięki którym prowadzenie tych wszystkich czynności jest łatwiejsze.

Mniejsze koszty

W większości przypadków oddelegowanie księgowości apteki do biura oferującego usługi księgowe wiąże się z mniejszymi kosztami, niż zatrudnienie księgowej w firmie. Oprócz typowych kosztów zatrudnienia, w przypadku zatrudnienia księgowej musimy liczyć się z kosztami wyposażenia stanowiska, kursów oraz literatury fachowej, niezbędnych do pracy na tym stanowisku. Koszty oddelegowania księgowości ustalane są natomiast indywidualnie, zazwyczaj na podstawie ilości i rodzajów sporządzanych dokumentów.

Pełna odpowiedzialność za szkodę

W przypadku pracownika ograniczona jest do wysokości 3 pensji. W przypadku biura prowadzącego księgowość aptek, w zależności od uzgodnień zawartych w umowie, może ono w pełni odpowiadać za wyrządzone szkody. Dodatkowo biura rachunkowe obowiązkowo posiadają polisę OC.

Inne usługi

Warto pamiętać, że najwięcej kontroli odbywa się w firmach będących płatnikami VAT, a więc również dotyczy to aptek. Może również zdarzyć się potrzeba uzyskania opinii prawnej lub interpretacji podatkowej. W takich wypadkach, nawet jeśli biuro rachunkowe nie zatrudnia prawników czy doradców podatkowych, zwykle z nimi współpracuje i oferuje możliwość skorzystania z ich usług w niższej cenie.

Księgowość aptek zarówno w pojedynczych punktach, jak i wielooddziałowych sieciach prowadzona w sposób profesjonalny pomoże zaoszczędzić czas spędzany na zaznajamianiu się z ciągle zmieniającymi się przepisami oraz przede wszystkim pozwoli zoptymalizować finansowo prowadzenie działalności, przez co umożliwi rozwój i wzrost konkurencyjności na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobre pomysły na prezent do domu
Dobre pomysły na prezent do domu
Jeśli szukasz świetnego pomysłu na prezent dla domu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy listę ulubionych rzeczy, które będą wspaniałymi […]
Jak działa kredyt obrotowy?
Jak działa kredyt obrotowy?
Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest utrzymanie płynności finansowej w firmie. Bywają jednak sytuacje, kiedy przedsiębiorca ma z tym […]
Jak wyglądać dobrze także w domu?
Jak wyglądać dobrze także w domu?
Dobre samopoczucie jest nieocenione, niezależnie od okoliczności i sytuacji. Branża odzieżowa wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom klientek, stąd można w sklepach […]
Ostatnie wpisy