Meble ogrodowe – jak je przechowywać i pielęgnować na co dzień
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble ogrodowe – jak je przechowywać i pielęgnować na co dzień

Ogród lub taras potrzebuje być dobrze zagospodarowany. Odpowiedni sprzęt do wypoczynku i spotkań towarzyskich winien być wygodny i gustowny, podkreślający magię relaksu. Aby nam służyły latami, musimy zadbać o nie już od nowości.

Altana do kameralnego grilla

Mając ogród przy domu, chcemy z niego korzystać na co dzień. Goście chętnie do nas wpadają, a my pragniemy ich jak najlepiej ugościć. Dlatego zwracamy uwagę na to, aby zawsze posadzić ich przy stole na ładnych wygodnych krzesłach. Obowiązkowo pamiętamy o poduszkach na krzesła, które dobrane kolorystycznie do wystroju dopełniają całość. Spotkanie przy grillu jest zawsze na topie, a gdy impreza się skończy, musimy zadbać o to, by krzesła i poduszki były dobrze schowane przed warunkami pogodowymi. Jeżeli nie zamierzamy korzystać z altany przez jakiś czas, warto poduszki zapakować do plastikowego worka i schować np. do komórki.

Krzesła mogą pozostać pod dachem altanki, ale dobrze by było, gdyby miały nałożone pokrowce na meble ogrodowe, dzięki którym powierzchnia krzeseł pozostanie czysta, a kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca. Stół również jest narażony na zniszczenie, jeżeli będzie na niego padać deszcz, sypać się pył i kurz oraz nadmiernie palić słońce. Tak samo więc, jak krzesła, powinien on być zakryty pokrowcem. A gdy nadejdzie czas na kolejne spotkanie towarzyskie, wystarczy zdjąć pokrowce z mebli, poduszki wyjąć z worka i już mamy sprzęt przygotowany do przyjęcia gości. Możemy ewentualnie przetrzeć wilgotną ściereczką powierzchnię mebli. Poduszki pierzemy w pralce, gdy uznamy, iż są lekko przybrudzone, stosując zwykły proszek do prania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Olejne, akrylowe, czy graficzne – jakie obrazy zawiesić w salonie
Olejne, akrylowe, czy graficzne – jakie obrazy zawiesić w salonie
Szukając obrazów do mieszkania, staramy się, aby oddawały charakter wnętrza i były wykonane przez najlepszych malarzy. Czy jednak nie możemy […]
Chcesz zacząć jeździć motocyklem? Zobacz, ile to kosztuje!
Chcesz zacząć jeździć motocyklem? Zobacz, ile to kosztuje!
Jazda na motocyklu to kosztowne hobby. Motocykle są znaczącą inwestycją i wymagają regularnej konserwacji i napraw, aby funkcjonować prawidłowo. Koszt […]
Co możemy kupić naszej partnerce na urodziny?
Co możemy kupić naszej partnerce na urodziny?
Wiele osób nie wie, co kupić swojej partnerce na urodziny. To znaczy, to nie jest tak, że trzeba dostać jej […]
Ostatnie wpisy