Meble ogrodowe – jak je przechowywać i pielęgnować na co dzień
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble ogrodowe – jak je przechowywać i pielęgnować na co dzień

Ogród lub taras potrzebuje być dobrze zagospodarowany. Odpowiedni sprzęt do wypoczynku i spotkań towarzyskich winien być wygodny i gustowny, podkreślający magię relaksu. Aby nam służyły latami, musimy zadbać o nie już od nowości.

Altana do kameralnego grilla

Mając ogród przy domu, chcemy z niego korzystać na co dzień. Goście chętnie do nas wpadają, a my pragniemy ich jak najlepiej ugościć. Dlatego zwracamy uwagę na to, aby zawsze posadzić ich przy stole na ładnych wygodnych krzesłach. Obowiązkowo pamiętamy o poduszkach na krzesła, które dobrane kolorystycznie do wystroju dopełniają całość. Spotkanie przy grillu jest zawsze na topie, a gdy impreza się skończy, musimy zadbać o to, by krzesła i poduszki były dobrze schowane przed warunkami pogodowymi. Jeżeli nie zamierzamy korzystać z altany przez jakiś czas, warto poduszki zapakować do plastikowego worka i schować np. do komórki.

Krzesła mogą pozostać pod dachem altanki, ale dobrze by było, gdyby miały nałożone pokrowce na meble ogrodowe, dzięki którym powierzchnia krzeseł pozostanie czysta, a kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca. Stół również jest narażony na zniszczenie, jeżeli będzie na niego padać deszcz, sypać się pył i kurz oraz nadmiernie palić słońce. Tak samo więc, jak krzesła, powinien on być zakryty pokrowcem. A gdy nadejdzie czas na kolejne spotkanie towarzyskie, wystarczy zdjąć pokrowce z mebli, poduszki wyjąć z worka i już mamy sprzęt przygotowany do przyjęcia gości. Możemy ewentualnie przetrzeć wilgotną ściereczką powierzchnię mebli. Poduszki pierzemy w pralce, gdy uznamy, iż są lekko przybrudzone, stosując zwykły proszek do prania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak samemu zorganizować wyjazd za granicę?
Jak samemu zorganizować wyjazd za granicę?
Nie każdy lubi latać samolotem lub jeździć w długie trasy własnym autem. Choć na co dzień można się bez tego […]
Podstawowe dodatki do iPhone’a
Podstawowe dodatki do iPhone’a
W dzisiejszych czasach nie sposób obyć się bez smartfonu. Konieczność bycia w ciągłym kontakcie, łatwość sprawdzania przeróżnych informacji i dostęp […]
Dobry pojemnik na chleb – Jakie cechy powinien posiadać?
Dobry pojemnik na chleb – Jakie cechy powinien posiadać?
Chlebak to pojemnik, w którym przechowuje się chleb. Zazwyczaj wykonany jest z metalu lub tworzywa sztucznego i posiada pokrywę na […]
Ostatnie wpisy