Funkcje dobrych robotów kuchennych

Porządny robot kuchenny to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Pozwala bowiem stosunkowo szybko przyrządzić rozmaite produkty będące składnikami potraw – i to bez konieczności stosowania dodatkowych sprzętów. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się nowoczesny model, który daje użytkownikowi możliwość łatwej rozbudowy o kolejne komponenty (gwarancja oszczędności i zwiększenia komfortu pracy). Roboty kuchenne profesjonalne znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Zwracajmy uwagę na wyposażenie

Jeśli zależy nam na zaopatrzeniu się w wydajny robot kuchenny, to w pierwszej kolejności koniecznie zapoznajmy się z jego wyposażeniem. Powinien posiadać tarcze wykonane ze stali nierdzewnej (o konkretnym przeznaczeniu – np. do cięcia w plasterki, ścierania, cięcia na wiórki lub siekania), mieszadło do ciasta i ubijania piany, wyciskarkę do owoców cytrusowych, młynek do parzenia kawy, sporej wielkości sitko, blender miksujący, a także popychacz ułatwiający dokładne ucieranie warzyw.

Pożądana jest ponadto podstawa o właściwościach antypoślizgowych, automatyczny system sterowania, zabezpieczenie przed ryzykiem przegrzania urządzenia, schowek na kabel sieciowy oraz blokada chroniąca całość przed nieprawidłowym montażem. Oczywiście duże znaczenie mają też parametry stricte techniczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc silnika, która musi wynosić co najmniej 500, a najlepiej 1000 W (pięć poziomów obrotów). Pamiętajmy o tym, że im większa moc, tym szybsze działanie sprzętu. Poza tym liczy się rozmiar misy roboczej – w tym przypadku warto postawić na naczynie o wielkości od 2 do nawet 5 litrów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =