Jak uzyskać całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu?

Mocno rozświetlone pomieszczenie najczęściej jest traktowane jako zaleta. Promienie słońca wprowadzają do wnętrza radosny klimat i budują nasz dobry nastrój. Nie zawsze jednak światło jest pożądane – jeśli chcemy się zdrzemnąć, mamy migrenę lub po prostu mamy potrzebę wyciszenia konieczne jest zaciemnienie pomieszczenia, aby ograniczyć bodźce wzrokowe. Osiągnięcie tego bywa czasem jednak nieco skomplikowane, a i nie wszystkie rodzaje zasłon czy firan są w stanie zapewnić nam całkowite zaciemnienie.

Uniwersalne rozwiązanie

Najprostszym sposobem na regulowanie ilości światła w pomieszczeniu są rolety. Są ich różne rodzaje, począwszy od zwykłych do rolet dzień-noc i jeszcze innych, już bardziej wymyślnych. Pozwalają nam one w zależności od aktualnych chęci albo całkowicie rozświetlić pomieszczenie, albo zupełnie odciąć drogę promieni słonecznych do wnętrza. Plusem jest także wygoda i łatwość regulacji. Jeśli zaś chodzi o wystrój to rolety najlepiej pasują do wnętrz nowoczesnych oraz małych i średniej wielkości pomieszczeń.

Urozmaicenie połączone z funkcjonalnością

Innym popularnym rozwiązaniem na obecność niepożądanego światła jest montaż firan makaronów. Są to zazwyczaj podłużne paski umocowane pionowo – można je regulować zarówno rozchylając do krawędzi okna jak i obracając wokół własnej osi. Taki wpływ na ustawienie pozwala bardzo dokładnie ograniczyć dostęp słońca. Dzięki temu zawsze będziemy wpuszczać dokładnie taką ilość światła, jakiej w danej chwili potrzebujemy. Najlepiej się to sprawdza w stosunkowo dużych pomieszczeniach i salach, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać te firany w mniejszej przestrzeni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 11 =