Na jakiej podstawie wyceniana jest nieruchomość?
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na jakiej podstawie wyceniana jest nieruchomość?

Określenie rzetelnej ceny nieruchomości jest niezbędne w wielu różnych sytuacjach. A są to choćby sprzedaż nieruchomości, podział współwłasności, ustalanie odszkodowania. Wycena nieruchomości, to złożony proces, który wymaga zaangażowania profesjonalistów. Sprawdź na czym on polega.

Najważniejsze elementy wyceny

Profesjonalną wyceną nieruchomości zajmują się rzeczoznawcy majątkowi, którzy muszą posiadać uprawnienia nadawane przez Ministra Rozwoju. Są one niezbędne do wykonywania tego zawodu. Rzeczoznawca majątkowy, w oparciu o swoją wiedzę, doświadczenie oraz przepisy prawne przygotowuje operat szacunkowy, który wskazuje rzetelną oraz zgodną z aktualnym stanem, wartość danej nieruchomości. Elementy, które są brane pod uwagę, to m.in. rodzaj nieruchomości, jej lokalizacja, powierzchnia oraz uwarunkowania rynkowe. Są to podstawowe kwestie, inne istotne sprawy to: kondycja nieruchomości, jej mocne i słabe strony oraz stan prawny.

Określenie wartości rynkowej

Wycena nieruchomości jest ważna nie tylko w przypadku osób, które pragną sprzedać swoją własność, ale także w sytuacji, kiedy szuka się miejsca odpowiedniego na inwestycję. Zanim ktoś zdecyduje się na kupno danej nieruchomości, warto aby sprawdził jaka jest jej rzeczywista wartość rynkowa. A rzetelnie i profesjonalnie można to zrobić tylko z pomocą doświadczonego rzeczoznawcy majątkowego, którego ofertę można znaleźć np. na stronie: http://prowert.pl/oferta/wycena-nieruchomosci/. Fachowy dokument będzie stanowił także potężny argument w negocjacjach, a szczegółowy raport pomoże podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Reklama ambientowa to rodzaj komunikacji marketingowej, która wykorzystuje media otoczenia do promowania marki lub produktu. Reklama ambientowa została po raz […]
Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?
Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?
O spawaniu słów kilka Spawanie to proces, w którym łączy się ze sobą dwa kawałki metalu. Jest to proces łączenia, […]
Prezent dla nauczyciela – co kupić?
Prezent dla nauczyciela – co kupić?
Zawód nauczyciela jest niewątpliwie bardzo wymagający. Każdy belfer powinien cechować się nie tylko świetną znajomością materiału, którego naucza, ale przede […]
Ostatnie wpisy