Żywica epoksydowa – rodzaje i zastosowanie

Żywica epoksydowa jest to syntetyczny materiał stosowany w produkcji posadzek przemysłowych oraz coraz częściej mieszkalnych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Wiele osób ceni też sobie ich walory wizualne. Jakie są najpopularniejsze rodzaje tego typu materiałów? Gdzie konkretniej się je stosuje?

Typy żywic epoksydowych

Pierwszym popularnym rodzajem są żywice cienkowarstwowe do posadzek, które są stosowane w warunkach mieszkaniowych. Jak sama nazwa wskazuje warstwa materiału jest cienka, a jej grubość wynosi od 0,5 do 1 milimetra. Tego typu materiał można łatwo nałożyć na podłoże samodzielnie przy pomocy wałka do farby.

Kolejnym często stosowanym typem tego materiału są żywice grubowarstwowe. Ich grubość wynosi od 2 do 5 milimetrów. Zastosowanie tego rodzaju żywic wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża i ostrożności, więc lepiej będzie zlecić to specjalistom. Materiał ten wykorzystuje się np. w garażach lub klatkach schodowych.

Żywice kwarcowe grubowarstwowe są najodporniejszym rodzajem tego typu materiału. Charakteryzuje je duża wytrzymałość na środki chemiczne i ścieranie. Posadzek wykonanych z takiego materiału nie da się ułożyć bez odpowiedniego sprzętu i fachowej wiedzy. Wysokiej jakości żywice epoksydowe można zamówić tutaj – https://primson-composites.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =