Nitowanie i mocowanie elementów – przydatne akcesoria

Prace konstrukcyjne wymagają nie tylko przygotowania konkretnych elementów, rygorystycznie odpowiadających planom oraz wytycznym, ale także ich solidnego i sprawnego mocowania. Spawanie, nitowanie czy wiązanie specjalnymi spoiwami jest fundamentalne dla wytrzymałości każdego rodzaju montowanego projektu. Sprawdźmy, jakich narzędzi można użyć, aby ułatwić sobie zadanie w tym zakresie i osiągnąć lepsze efekty.

Nitowanie – klasyczna technika, trwały  rezultat

Nitowanie jest tradycyjną metodą łączenia elementów stalowych, blach, części maszyn, przedmiotów czy dźwigarów. Specjaliści cenią je ze względu na szczelność połączeń. Dzięki nowoczesnym urządzeniom wspomagającym, takim jak nitownice boczne, czołowe lub do kołków można łatwo i szybko zespolić na stałe dowolne elementy. Tym bardziej że na rynku dostępny jest szeroki wybór nitów oraz nitonakrętek, pozwalających bezproblemowo łączyć materiały o różnej charakterystyce fizycznej, np. części metalowe, ale również te gipsowo-kartonowe.

Kilka parametrów technicznych, o których warto wiedzieć

Współczesna technika pozwala wyprodukować nitonakrętki, o specyfice, która sprawia, iż idealnie współgrają one ze strukturą materiału, który spajają. Dla przykładu nitonakrętki aluminiowe ze zredukowanym kołnierzem znakomicie wkręcają się w rury i tubusy, ściśle przylegają do ich ścianek, tworząc konstrukcję nierozerwalną. Warto zwrócić też uwagę na nakrętki z ocynkowanej stali, których zaletą są bardzo dobre parametry zacisku i ograniczona ruchomość elementu łączącego. Ogranicza to współczynnik tarcia zespolonych powierzchni. Więcej praktycznych informacji na temat konkretnych produktów można znaleźć na stronie: https://www.bhjanecki.pl/nitonakretka-m8-stal-3-8-7-9-kolnierz-plaski-als4-8125-7-9-p-1462.html.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 7 =