Od czego powinien zależec wybór baterii do laptopa

Gdy bateria w naszym laptopie jest już stara, będziemy musieli ciągle używać go pod zasilaczem sieciowym. Cała idea komputera przenośnego weźmie więc w łeb, dlatego powinniśmy w takiej sytuacji jak najszybciej zakupić nowy akumulator. Nie możemy jednak po prostu zamówić pierwszego lepszego z brzegu, ponieważ baterie mają jednego światowego standardu. Do laptopów każdego producenta pasują inne, nawet pojedyncze modele wyprodukowane przez tą samą firmę często stosują różne akumulatory. Podpowiadamy jak nie popełnić błędu podczas wyboru.

Idziemy do serwisu

Najpewniejszą opcją będzie wizyta w sklepie komputerowym lub serwisie. Jeśli przyniesiemy tam naszego laptopa, lub nawet samą wyjętą z niego baterię, pracownik na pewno dobierze nam taki zamiennik, który będzie pasował. Trzeba jednak pamiętać, że jest to droższe rozwiązanie, ponieważ sklepy stacjonarne zawsze mają mniej atrakcyjne ceny. Bateria do laptopa Samsung potrafi czasami kosztować nawet dwa razy więcej, niż gdybyśmy zamówili ją w sieci. Dlatego polecamy inne rozwiązanie.

Sklep internetowy

Chcąc zaoszczędzić, skorzystajmy z ofert online. Tutaj musimy jednak dokonać prawidłowego wyboru samodzielnie, więc najpierw odczytajmy wszystkie dane z baterii naszego komputera. Ważne są takie parametry jak pojemność (wyrażona w Ah lub Wh), obsługa standardu szybkiego ładowania i tym podobne. Przede wszystkim jednak musimy znać producenta i model laptopa. Następnie wchodzimy na stronę jednego ze sklepów sieciowych, na przykład tą: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Dell-266.html. Wybieramy odpowiednią kategorię i akumulator, po czym porównujemy jego parametry z naszymi. Jeśli wszystko się zgadza, pozostaje złożyć zamówienie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + osiemnaście =