Jak pozbyć się zakol?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak pozbyć się zakol?

Zakola to spory defekt kosmetyczny, który może pojawić się nawet w młodym wieku. Dotyczy głównie mężczyzn, a ich zatuszowanie jest naprawdę trudne i niestety na niewiele się tu zda zmiana fryzury. Czy można więc pozbyć się ich szybko i skutecznie? 

Oglądając kolejne reklamy kolorowych kosmetyków, można mieć wrażenie że wystarczy tylko zastosować specjalne preparaty, aby na powrót cieszyć się gęstą czupryną. Niestety, zakola to znacznie bardziej skomplikowany problem. Powstają one bowiem najczęściej w wyniku łysienia androgenowego, o podłożu hormonalnym, które w zasadzie jest nie do zatrzymania. Z czasem, zakola będą tylko się powiększać, a jedynym ratunkiem mogą być kosztowne terapie i przeszczep włosów, który nie tylko jest bardzo kosztowny, ale też nie sprawdzi się w każdym przypadku. Co jeszcze można zrobić, żeby pożegnać zakola?

Pozbądź się kompleksów

Zakola często bywają źródłem kompleksów i powodują znaczny spadek pewności siebie. I tutaj, w zasadzie, pozostają dwa wyjścia: zaakceptować tę sytuację lub skorzystać z gotowego systemu włosów, który wizualne zagęści czuprynę i ukryje powstałą łysinę. Jest to niechirurgiczne uzupełnianie włosów, które dobiera się indywidualnie do każdej osoby, jak choćby tutaj: https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/oferta/uzupelnienia-wlosow/. Systemy włosów mogą być doczepiane do naturalnych kosmyków (jeśli mają je zagęścić) lub też są aplikowane na skórę (w sytuacji posiadania sporych, łysych miejsc). A przede wszystkim, zajmują się tym specjaliści, którzy dobierają metodę i rodzaj włosów w ten sposób, żeby uzyskać maksymalnie naturalny efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety ma automatyczna skrzynia biegów?
Jakie zalety ma automatyczna skrzynia biegów?
Automatyczne skrzynie biegów są znacznie bardziej popularne niż manualne, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się […]
Jakiego typu kreacje zrobią wrażenie podczas imprezy sylwestrowej?
Jakiego typu kreacje zrobią wrażenie podczas imprezy sylwestrowej?
Impreza sylwestrowa to wydarzenie, na które wiele osób czeka przez cały rok. Liczy się nie tylko gdzie i z kim […]
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Sukienka to element garderoby, który nie raz ratuje nas, gdy znowu nie mamy, czego na siebie włożyć. Jedno ubranie ograne […]
Ostatnie wpisy