Problemy w małżeństwie – jak je pokonać?

Kobieta i mężczyzna na początku związku małżeńskiego przeżywają okres wzajemnej fascynacji i patrzą na siebie wyłącznie przez różowe okulary. Niestety po jakimś czasie w takiej relacji pojawiają się zazwyczaj różne problemy. Partnerzy zaczynają wówczas dostrzegać swoje wady i może dochodzić między nimi do poważnych nieporozumień. W takiej sytuacji sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychologa. Jeśli naszym celem jest skuteczna terapia małżeńska Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziemy doświadczonego specjalistę. 

Powtarzające się kłótnie to nie jedyne wskazanie 

Terapia małżeńska jest doskonałym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy partnerzy nie są w stanie poradzić sobie z codziennymi konfliktami i mają do siebie wieczne pretensje. W tym przypadku z pewnością pomoże im uczciwa rozmowa w gabinecie psychologa, podczas której postarają się wyeliminować najpoważniejsze zniekształcenia występujące we wzajemnej komunikacji. Kolejnym istotnym wskazaniem do terapii jest sytuacja polegająca na ciągłym milczeniu i zamiataniu problemów pod dywan. Tego typu strategia powoduje bowiem w obu osobach poczucie pustki i wpędza je w objęcia coraz większej samotności.

Pozostałe powody, dla których warto odwiedzić specjalistę to m.in.: niska jakość życia intymnego (całkowity brak seksu lub nieumiejętność zaspokojenia potrzeb partnera), zdrada, całkowite wygaśnięcie wzajemnej fascynacji,  ignorowanie potrzeb, duże różnice w podejściu do wychowywania potomstwa, wyraźne rozbieżności w dysponowaniu domowym budżetem, a także brak wspólnych celów. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy podjąć terapii w stacjonarnym gabinecie, to alternatywnym rozwiązaniem jest psycholog online

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 1 =