Na co zwracać uwagę podczas wyboru karmy dla kota?

Sposób żywienia naszych kotów jest podstawą dbania o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Prawidłowo odżywiający się zwierzak będzie cieszył się lśniącą, gładką sierścią oraz utrzyma prawidłową wagę, co jest szczególnie ważne w przypadku kotów niewychodzących i wykastrowanych. Mamy do wyboru wiele różnych karm, które możemy dopasować pod konkretne potrzeby naszych pupili.

Ważne składniki w karmie dla kotów

Jeśli nasz zwierzak jest zdrowy, możemy stosować dla niego karmy bytowe dla kota. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie produkty przeznaczone dla zdrowych kotów. Są przeznaczone do stosowania na co dzień i mają za zadanie dostarczyć wszystkich niezbędnych w diecie składników. Warto zwrócić uwagę na ich skład. Ważne, aby karmy miały jak najwięcej mięsa i mało węglowodanów, gdyż koci przewód pokarmowy nie jest przystosowany do ich trawienia. Ponadto zwróćmy uwagę na zawartość dodatkowych składników. Przykładowo tauryna jest bardzo istotnym aminokwasem, który wpływa na prawidłową pracę serca oraz na wzrok. Chociaż koty produkują taurynę w organizmie, są to zbyt małe ilości, by pokryć zapotrzebowanie, dlatego bardzo ważne jest, by dostarczać ją w diecie. Większość karm zawiera ją w swoim składzie, natomiast zawsze warto zerknąć na jej zawartość.

Karmy bytowe dla kota występują zarówno w formie suchej, jak i mokrej. Najlepiej jest stosować oba rodzaje naprzemiennie, ponieważ obie mają swoje zalety. Sucha karma jest łatwa do przechowywania i porcjowania, natomiast mokra wspomaga nawodnienie kota, który w naturalnym środowisku więcej płynów czerpie z pożywienia niż z picia wody. Warto wypracować złoty środek, który uszczęśliwi zarówno nas, jak i naszych pupili.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 2 =