Laseroterapia to dziś bardzo popularny i cieszący się ogromnym uznaniem, ze względu na swoje znakomite efekty, zabieg medyczny. Polega on na skierowaniu emitowanej wiązki światła na objęty chorobą, czy schorzeniem obszar skóry przez określony czas. Używany laser, w zależności od części ciała, może być niskoenergetyczny, średnioenergetyczny lub wysokoenergetyczny, a wysyłane promienie mogą być emitowane w sposób ciągły lub pulsacyjny. Jego główną zaletą jest bezinwazyjność podczas zabiegu, a także szereg zastosowań w różnych dziedzinach medycyny m.in. dermatologii, okulistyce, podologii, medycynie estetycznej i kosmetologii.
Na zabieg laseroterapii lekarz może skierować pacjentów cierpiących m.in. na zwyrodnienia stawów, bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa i pleców, rwę kulszową, łokieć tenisisty, czy nerwobóle. Laser zadziała przy takich schorzeniach nie tylko przeciwbólowo i przeciwzapalnie, ale przyczyni się również do regeneracji tkanki kostnej, a także poprawi przewodzenie impulsów nerwowych. Może się, więc okazać szczególnie przydatny w procesie rekonwalescencji po przebytych kontuzjach i urazach.
Ze względu na dobre właściwości w procesie gojenia się tkanek jest ceniony również w dermatologii, przy zabiegach na krwiaki, blizny, bliznowce, trądzik, owrzodzenia, trudno gojące się rany, oparzenia, a nawet w usuwaniu tatuaży. Również medycyna estetyczna korzysta z jego znakomitych właściwości, wykorzystując laser przy procesach odmładzania twarzy, usuwania cellulitu, czy zbędnego owłosienia itp. Tego typu zabiegi wykonywać powinno się jedynie u profesjonalistów, w przychodniach medycyny estetycznej lub w centrach rehabilitacji, które oferują bezpieczne sesje laseroterapii, takie jak np. https://fizjomedicar.pl/fizykoterapia/laser/.