Wybór deski do surfingu
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór deski do surfingu

Sporty wodne mogą być ciekawą formą rozrywki. Wiele osób, zwłaszcza młodych decyduje się rozpocząć swoją przygodę z tego typu sportami. Surfowanie to sport dla osób, które lubią adrenalinę oraz świetną zabawę.
Początkujący suflerzy dość często mają kłopot z wyborem swojej deski. Wybór odpowiedniej deski surfingowej jest dość istotny w tym sporcie. Przed zakupem swojej deski koniecznie należy zwrócić uwagę na różne jej parametry, takie jak: wytrzymałość, możliwość łatwego transportu, wygląd oraz cenę.

Rodzaje desek do surfingu

W sklepach znaleźć można różne rodzaje desek surfingowych. Wyróżnić możemy:
– shortboard
– longboard
– deski hybrydowe
– gun

Do najczęściej wybieranych przez surferów desek, należy typ shortboard. Deski tego typu mają wąski bok oraz zaostrzony przód.
Deski longboard są przeznaczone przede wszystkim dla początkujących surferów, którzy dopiero się uczą tego sportu. Deski te mają dość dużą długość 8-12 stóp.
Deski hybrydowe są połączeniem kilku typów desek. Można ją uznać za deskę uniwersalną.
Deski gun przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy lubią ujarzmiać wysokie fale. Deski tego typu osiągają duże prędkości oraz są bardzo zwrotne.

Dobierz odpowiednią deskę dla siebie

Pamiętajmy, że deskę należy dobrać do wymiarów jej właściciela. To znaczy do jego wzrostu oraz wagi, a także do warunków, w jakich deska będzie wykorzystywana. Ważne będzie także skorelowanie jej rodzaju z umiejętnościami surfera.
Deski do surfingu zakupić można w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Deska surfingowa sklep znaleźć można bez problemu w stolicy. Sklep surfingowy Warszawa oferuje szeroki wybór sprzętu i akcesoriów do surfowania w każdych warunkach.

Na początek wiele osób poleca deski wykonane z pianki, która jest dość bezpieczna. Pamiętaj, że przed zakupem droższego, profesjonalnego sprzętu, warto skorzystać z wypożyczalni i wypróbować różne typy desek. Gdy jakaś przypadnie ci do gustu, możesz kupić taką samą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przeprowadzka z Polski do Niemiec – jak to zorganizować?
Przeprowadzka z Polski do Niemiec – jak to zorganizować?
Przeprowadzka za granicę najczęściej wiąże się ze zmianą pracy i szukaniem swojego nowego miejsca na ziemi. Na takie kroki decydują […]
Rzeczy niezbędne do zorganizowania dużej imprezy na świeżym powietrzu
Rzeczy niezbędne do zorganizowania dużej imprezy na świeżym powietrzu
Duża impreza plenerowa może być świetną zabawą, ale wymaga też wielu przygotowań i planowania. Organizowanie jednego nie jest czymś, co […]
Montaż wc ze stelażem
Montaż wc ze stelażem
Toaleta ze stelażem to nowatorskie i bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozwala urządzić łazienkę w zupełnie niespotykany dotąd sposób. Wygospodarowując odpowiednią ilość […]
Ostatnie wpisy