Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co warto wiedzieć?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co warto wiedzieć?

Wtryskiwacze paliwa składają się z dyszy, listwy rozpylającej i zespołu zaworów. Listwa rozpylająca ma małe otwory, przez które przepływa paliwo. Zespół zaworów kontroluje, ile paliwa może przejść przez te otwory w danym czasie.

Istnieje wiele metod na wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy w samochodzie. Można użyć specjalnego narzędzia lub spróbować zrobić to ręcznie. Trzeba jednak wiedzieć, że robiąc to, można uszkodzić nie tylko wtryskiwacz, ale także elementy silnika. 

Zapieczone wtryskiwacze to bardzo częsty problem w silniku Diesla. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są:

Zużycie wtryskiwaczy 

Wynika to najczęściej z używania paliwa niskiej jakości, które nie zawiera wystarczającej ilości dodatków smarujących. W efekcie część dyszy wtryskiwacza ulega zużyciu i odrywa się od rdzenia zaworu.

Korozja wtryskiwacza 

Jest to często spowodowane stosowaniem paliwa złej jakości, a także przegrzewaniem się silnika, co prowadzi do zwiększonego zużycia oleju, wody i płynu chłodzącego przez silnik. W efekcie elementy te zaczynają korodować i niszczyć wewnętrzne części samego wtryskiwacza (dyszę).

Zatkane zawory w pompie wtryskowej 

Może się to zdarzyć, gdy w układzie paliwowym jest zbyt dużo zanieczyszczeń lub gdy smarowanie jest niewystarczające. Zaklinowany zawór może spowodować uszkodzenie innych elementów w silniku Twojego samochodu, ponieważ blokuje przewody doprowadzające paliwo i uniemożliwia dotarcie paliwa do wszystkich cylindrów jednocześnie (przy otwartych wszystkich ich zaworach).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich miejscach najlepiej organizować uroczystości rodzinne?
W jakich miejscach najlepiej organizować uroczystości rodzinne?
Gdy czeka nas ważna uroczystość rodzinna – ślub, pierwsza komunia święta, huczne urodziny – chcemy wszystko dopiąć na ostatni guzik. […]
Meble modułowe czy na wymiar?
Meble modułowe czy na wymiar?
W dzisiejszych czasach coraz chętniej i częściej aranżujemy wnętrza domów i mieszkań zgodnie z naszymi upodobaniami. Popularne niegdyś meble modułowe […]
Olejne, akrylowe, czy graficzne – jakie obrazy zawiesić w salonie
Olejne, akrylowe, czy graficzne – jakie obrazy zawiesić w salonie
Szukając obrazów do mieszkania, staramy się, aby oddawały charakter wnętrza i były wykonane przez najlepszych malarzy. Czy jednak nie możemy […]
Ostatnie wpisy