Neurolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz schorzeń obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Do lekarza kierujemy się z konkretnymi objawami. Najczęściej powracającym bólem, zawrotami głowy czy zaburzeniami równowagi. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i ewentualnych, dalszych badań lekarz może przedstawić diagnozę i podjąć decyzję o leczeniu. Jakie jeszcze problemy warto skonsultować z neurologiem?
Neurologia to rozległa dziedzina medycyny, co przekłada się na szeroki zakres diagnozowania i leczenia. Jeśli pojawiają się zaburzenia snu, przytomności i omdlenia, a także świadomości należy niezwłocznie udać się do lekarza. Inne problemy to: drżenie i kurcze mięśni, problemy z koncentracją i pamięcią, zaburzenia czucia, problemy z prawidłową pracą zwieraczy, a także koordynacją ruchową.
Lista dolegliwości, z którymi zgłaszają się pacjenci jest naprawdę długa. Każdy z symptomów może być zwiastunem choroby albo konsekwencją przebytych urazów, zatruć i złamań. Żadnych z objawów, zwłaszcza jeśli się powtarzają, nabierają na sile lub występują ciągle, nie wolno lekceważyć. Konsultacja powinna być w takich sytuacjach obowiązkiem, który często ratuje życie lub poprawia jego jakość. Wizytę można odbyć w ramach NFZ, wtedy trzeba jednak uzyskać skierowanie od lekarza rodzinnego albo skorzystać z szerokiej oferty prywatnych placówek medycznych, takich jak np.: http://imedica.com.pl/neurologia/, które świadczą wysokiej jakości usługi.