Czy każde auto można oddać do skupu?

Kwestia pozbycia się używanego samochodu zawsze stanowi dla jego użytkownika pewien problem. Niektórzy decydują się działać na własną rękę, lecz wymaga to dużych umiejętności sprzedażowych, a znalezienie odpowiedniego kupca również nie jest najłatwiejsze. Osoby, które nie czują się na siłach, by samemu negocjować, często korzystały z usług komisów samochodowych, lecz te nie cieszą się z kolei najlepszą renomą. Ciekawą alternatywą stały się jednak skupy aut używanych. Jak funkcjonują i jakie pojazdy można tam oddać?

Jak funkcjonuje taki skup?

Handel z tego typu firmą przebiega zwykle bardzo sprawnie i jest dobrym wyborem dla osób, które nie były w stanie sprzedać pojazdów na własną rękę lub potrzebują jak najszybszego spieniężenia całej transakcji. W przeciwieństwie do komisów, które stają się jedynie pośrednikami i klient otrzymuje pieniądze dopiero w chwili, gdy uda im się sprzedać samochód, w skupie gotówkę otrzymuje się niemal od razu. Dzieje się tak z uwagi na to, że przykładowo skup aut w Stargardzie po prostu kupuje auto od klienta, po czym już jako właściciel decyduje o jego dalszym losie.

Oddając samochód w takie miejsce, nie trzeba się zatem przejmować dalszymi kwestiami formalnymi i tym czy uda się znaleźć kolejnego kupca. Dodatkowym atutem jest to, że firmy te często przysyłają swoich pracowników do osób zainteresowanych, po czym dokonywana jest wycena, negocjowane warunki umowy i następuje jej podpisanie, a cała procedura właściwie dobiega już końca. Korzystając ze skupu, można się pozbyć auta nawet w ciągu jednego dnia, od razu dostając przy tym pieniądze.

Wycena i weryfikacja

Pracownicy takich placówek to osoby posiadające rozległą wiedzę nie tylko dotyczącą samych pojazdów, lecz również sytuacji na rynku wtórnym. Z tego względu w uczciwym skupie dokonywana jest rzetelna wycena, a dodatkowo następuje szybkie oszacowanie tego czy dany model potrzebuje jedynie delikatnego odnowienia i zostanie sprzedany dalej, czy też lepiej rozłożyć go i sprzedać na części.

Dlatego większość skupów, takich jak np. Car Gryf, przyjmuje również auta powypadkowe, choć trzeba się liczyć z tym, iż niektóre z nich mogą być zainteresowane tylko sprawnymi pojazdami – wiele zależy tu od tego, na jaki charakter działalności zdecyduje się właściciel. Przed sfinalizowaniem transakcji wykonywana jest nie tylko wycena, ale także weryfikacja osoby chcącej skorzystać z usług skupu oraz samego samochodu, który ona oferuje, co ma oczywiście wykluczyć ewentualne wątpliwości dotyczące pochodzenia pojazdu.

Kryteria przyjmowane przez skupy

Jeśli chodzi o ograniczenia dotyczące tego. jakie auta można oddać do skupu. to w przypadku wielu placówek praktycznie takowych nie ma i przyjmą oni wszystkie pojazdy, choć wycena będzie oczywiście adekwatna do ich stanu. Warto mieć jednak na uwadze to, że firmy mogą się różnić profilem działalności, a co za tym idzie kryteriami jakimi kierują się przy swoich decyzjach.

Z tego względu niektóre skupy sięgają tylko po auta osobowe, a inne z chęcią przyjmują również dostawcze czy choćby większą liczbę samochodów od różnych firm, które dokonują wymiany swojej floty pojazdów. W praktyce jednak każdemu uda się z pewnością znaleźć skup, który przyjmie dane auto – bez względu na to czy będzie uszkodzone czy sprawne i jaki będzie rodzaj samego czterokołowca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =