Jak uchronić się w przeszklonym budynku przed promieniowaniem słonecznym?

Promieniowanie słoneczne zwłaszcza w upalne dni może bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie. Jest to szczególnie uciążliwe w budynkach, które posiadają dużą ilość okien. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odpowiedniej ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

W jaki sposób ochronić budynek przed nadmiarem słońca?

Zbyt duża ilość słońca wpływa przede wszystkim na podniesienie temperatury wewnątrz budynku, przez co panuje w nim ogromny upał. Uniemożliwia to pracę czy wypoczynek. Jednym ze sposobów na ograniczenie ilości promieni słonecznych, które będą wpadać do wnętrza jest zasadzenie w otoczeniu budynku sporej ilości drzew, które będą stanowiły naturalną ochronę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zanim osiągną one odpowiednią wielkość może minąć naprawdę bardzo dużo czasu.

Innym chętnie wybieranym sposobem jest montaż żaluzji oraz rolet. Zatrzymują one część promieniowania oraz sprawiają, że wewnątrz budynku robi się zdecydowanie ciemniej, co z kolei dla niektórych może być wadą. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast specjalne folie, które nakleja się na szyby. Można znaleźć je na stronie http://foliggo.com/oferta/folie-przeciwsloneczne/. Dzięki temu, że są one niewidoczne, w żaden sposób nie wpływają na wygląd fasady budynku. Są także bardzo odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne i mimo ciągłej ekspozycji na promieniowanie słoneczne nie blakną, dzięki czemu przez długi czas zachowują swój doskonały wygląd. Zatrzymują one promienie, ale jednocześnie nie ograniczają widoczności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 12 =