Jaki sprzęt wykorzystywany jest przez profesjonalne centra rehabilitacyjne?

Istnieje wiele różnych rodzajów sprzętu, z którego korzystają w swojej praktyce fizykoterapeuci, terapeuci zajęciowi i logopedzi. Niektóre z nich są stosunkowo proste i niedrogie, podczas gdy inne są znacznie bardziej złożone i kosztowne.

Najczęściej używany rodzaje sprzętu używanego przez rehabilitantów

a) Ręczne urządzenia ultradźwiękowe, które mogą być używane do pomiaru napięcia mięśni, ich długości i grubości. Mogą one również pomóc w identyfikacji obszarów, w których może występować obrzęk lub stan zapalny. Urządzenia ultradźwiękowe są również wykorzystywane do prowadzenia zastrzyków do mięśni lub stawów. Więcej informacji na ich temat, można otrzymać przeglądając następującą witrynę https://vitalnova.pl/zabiegi/fala-uderzeniowa/.

b) Urządzenia do elektroterapii, które wykorzystują sygnały elektryczne do stymulacji nerwów i mięśni. Należą do nich urządzenia TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) i urządzenia do terapii interferencyjnej (IFC).

c) Sprzęt do ćwiczeń, taki jak bieżnie i rowery stacjonarne, które pozwalają pacjentom ćwiczyć bez nadmiernego obciążania stawów lub mięśni. Niektóre z tych urządzeń symulują nawet chodzenie lub bieganie po ziemi, wykorzystując wibracje do symulowania wpływu grawitacji na ciało.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 15 =