Kakao – jakie ma zalety?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kakao – jakie ma zalety?

Kakao to nasiona drzewa Theobroma cacao, wiecznie zielonej rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Zostało udomowione przez prekolumbijskie cywilizacje w Ameryce Środkowej i Południowej i jest jednym z najczęściej spożywanych pokarmów na świecie.

Kakao ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Obniżenie ciśnienia krwi 

Kakao zawiera flawonole, które, jak wykazano, pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Badanie opublikowane w The American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że ludzie, którzy pili kakao bogate we flawonole mieli niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy pili kakao o niskiej zawartości flawonoli lub w ogóle nie pili kakao.

Poprawa funkcji poznawczych i pamięci 

Badania wykazały, że kakao może poprawić funkcje poznawcze i pamięć, gdy jest spożywane regularnie jako część zdrowej diety. W jednym z badań naukowcy przyjrzeli się danym zebranym od ponad 20 000 osób w ciągu średnio 4 lat i stwierdzili, że ci, którzy jedli czekoladę 2 lub więcej razy w tygodniu, mieli zmniejszone ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych w porównaniu z osobami, które jadły mniej czekolady lub wcale.

Zmniejszone ryzyko chorób serca i udaru

Kakao zawiera przeciwutleniacze zwane polifenolami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i poprawić przepływ krwi w całym organizmie – dwa czynniki, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca i udarowi.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej jego zalet, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://pluskakao.pl/wlasciwosci-kakao-jak-wplywa-na-nasze-zdrowie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Reklama ambientowa to rodzaj komunikacji marketingowej, która wykorzystuje media otoczenia do promowania marki lub produktu. Reklama ambientowa została po raz […]
Co powinna posiadać na wyposażeniu każda restauracja?
Co powinna posiadać na wyposażeniu każda restauracja?
Nieważne, czy nasz lokal gastronomiczny to pizzeria oferująca jedynie dowóz, czy może ekskluzywna restauracja z bogato zastawionymi stołami, które rezerwować […]
Rodzaje urządzeń, które warto mieć w garażu
Rodzaje urządzeń, które warto mieć w garażu
Garaż jest specjalny miejscem każdego domu. Zazwyczaj nie zapraszamy tam gości i nie dbamy przesadnie o jego wystrój, i nie […]
Ostatnie wpisy