Kakao – jakie ma zalety?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kakao – jakie ma zalety?

Kakao to nasiona drzewa Theobroma cacao, wiecznie zielonej rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Zostało udomowione przez prekolumbijskie cywilizacje w Ameryce Środkowej i Południowej i jest jednym z najczęściej spożywanych pokarmów na świecie.

Kakao ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Obniżenie ciśnienia krwi 

Kakao zawiera flawonole, które, jak wykazano, pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Badanie opublikowane w The American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że ludzie, którzy pili kakao bogate we flawonole mieli niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy pili kakao o niskiej zawartości flawonoli lub w ogóle nie pili kakao.

Poprawa funkcji poznawczych i pamięci 

Badania wykazały, że kakao może poprawić funkcje poznawcze i pamięć, gdy jest spożywane regularnie jako część zdrowej diety. W jednym z badań naukowcy przyjrzeli się danym zebranym od ponad 20 000 osób w ciągu średnio 4 lat i stwierdzili, że ci, którzy jedli czekoladę 2 lub więcej razy w tygodniu, mieli zmniejszone ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych w porównaniu z osobami, które jadły mniej czekolady lub wcale.

Zmniejszone ryzyko chorób serca i udaru

Kakao zawiera przeciwutleniacze zwane polifenolami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i poprawić przepływ krwi w całym organizmie – dwa czynniki, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca i udarowi.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej jego zalet, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://pluskakao.pl/wlasciwosci-kakao-jak-wplywa-na-nasze-zdrowie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie sprzątać w domu?
Jak efektywnie sprzątać w domu?
Wybór odpowiednich preparatów Sprzątanie w domu to czynność, która pochłania wiele energii i zajmuje dużo czasu. Warto więc dowiedzieć się, […]
Certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego – jak go uzyskać?
Certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego – jak go uzyskać?
Uzyskanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego jako obcego wymaga zdania stosownego egzaminu. W zależności od naszego poziomu zaawansowania możemy zdawać […]
Z jakimi daniami łączyć jeżyny?
Z jakimi daniami łączyć jeżyny?
Chcąc odżywiać się zdrowo, a jednocześnie smacznie, warto wprowadzić do swojej diety naturalne produkty, które pomimo długiego okresu przechowywania zachowują […]
Ostatnie wpisy