Kakao – jakie ma zalety?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kakao – jakie ma zalety?

Kakao to nasiona drzewa Theobroma cacao, wiecznie zielonej rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Zostało udomowione przez prekolumbijskie cywilizacje w Ameryce Środkowej i Południowej i jest jednym z najczęściej spożywanych pokarmów na świecie.

Kakao ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Obniżenie ciśnienia krwi 

Kakao zawiera flawonole, które, jak wykazano, pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Badanie opublikowane w The American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że ludzie, którzy pili kakao bogate we flawonole mieli niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy pili kakao o niskiej zawartości flawonoli lub w ogóle nie pili kakao.

Poprawa funkcji poznawczych i pamięci 

Badania wykazały, że kakao może poprawić funkcje poznawcze i pamięć, gdy jest spożywane regularnie jako część zdrowej diety. W jednym z badań naukowcy przyjrzeli się danym zebranym od ponad 20 000 osób w ciągu średnio 4 lat i stwierdzili, że ci, którzy jedli czekoladę 2 lub więcej razy w tygodniu, mieli zmniejszone ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych w porównaniu z osobami, które jadły mniej czekolady lub wcale.

Zmniejszone ryzyko chorób serca i udaru

Kakao zawiera przeciwutleniacze zwane polifenolami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i poprawić przepływ krwi w całym organizmie – dwa czynniki, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca i udarowi.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej jego zalet, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://pluskakao.pl/wlasciwosci-kakao-jak-wplywa-na-nasze-zdrowie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem prywatnych samolotów – czy każdy może sobie na to pozwolić?
Wynajem prywatnych samolotów – czy każdy może sobie na to pozwolić?
Podróżowanie po świecie wymaga przede wszystkim wybrania odpowiedniego środka transportu. Powinien on gwarantować nie tylko szybkie przemieszczanie się pomiędzy wybranymi […]
Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co warto wiedzieć?
Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co warto wiedzieć?
Wtryskiwacze paliwa składają się z dyszy, listwy rozpylającej i zespołu zaworów. Listwa rozpylająca ma małe otwory, przez które przepływa paliwo. […]
Wygodne i eleganckie buty na zimę 2020
Wygodne i eleganckie buty na zimę 2020
Zima to trudny czas dla mody i dla osób, które chcą wyglądać ładnie. W końcu niskie temperatury sprawiają, że zapewnienie […]
Ostatnie wpisy