Zabawki edukacyjne – czy warto je kupić?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki edukacyjne – czy warto je kupić?

Wielu rodziców kompletując wyprawkę, poświęca szczególną uwagę doborowi wyposażenia i przyborów, które będą dla ich dziecka najlepsze. Decyzja odnośnie do ubrań czy kosmetyków nie jest jednak tak ważna dla jego rozwoju, co adekwatne do wieku i wspierające rozwój zabawki edukacyjne. Pełnią one szczególną rolę w naturalnym, fizjologicznym rozwoju dziecka. Ich wdrożenie w odpowiednim momencie jest istotnym i pomocnym narzędziem we wspieraniu malucha w zdobywaniu nowych umiejętności.

Zabawki wspierające rozwój fizyczny i umysłowy

Do pomocy rozwijających zmysły, motorykę i umiejętności poznawcze z pewnością można zaliczyć maty piankowe dla dzieci. Stanowią one bezpieczną przestrzeń do zabawy, zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom. Są one miniaturowym placem zabaw, stymulującym rozwój zmysłowy.

Ich kolorowe wzory mogą zawierać obrazki, zdjęcia czy cyfry, które dla młodszego dziecka będą atrakcyjne wizualnie, a dla starszaka spełnią funkcję edukacyjną. Cele stosowania mat piankowych jest wspieranie rozwoju fizycznego i umysłowego, a jego dodatkową funkcją jest wydzielenie komfortowego miejsca do zabawy.

Rozwój emocjonalny dzieci jest równie istotny, co nabywanie fizycznych umiejętności. Większość maluchów już w pierwszych latach życia wybiera sobie towarzysza zabaw – pluszową maskotkę. Idealny pluszak do tulenia powinien być wykonany z atestowanych materiałów i miłego w dotyku tworzywa.

Często taki pluszowy zwierzak czy lalka pozostają dla dziecka przyjacielem na lata. Królik Effik spełnia te wymagania w 100% i jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku. Będzie idealnym prezentem już dla noworodka. Warto pamiętać, że rozwijanie obszarów emocji wpływa na przyszłą inwencję twórczą dziecka, umiejętność rozumienia metafor czy wspomaga komunikację. Niepozorny pluszak jest więc równie ważnym elementem rozwoju emocjonalnego i społecznego, który kształtuje się od okresu niemowlęcego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastawa obiadowa – czym kierować się podczas jej zakupu?
Zastawa obiadowa – czym kierować się podczas jej zakupu?
Wyposażając swój dom w różnego rodzaju akcesoria, warto pamiętać, że to detale tworzą całość. I elementy, które mogą wydawać się […]
Jak usunąć trudne zabrudzenia z urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych?
Jak usunąć trudne zabrudzenia z urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych?
W domach prywatnych coraz częściej montuje się rozmaite urządzenia klimatyzacyjne oraz wentylacyjne, ponieważ zapewniają one optymalną jakość powietrza i temperaturę […]
Jak w ciekawy sposób można udokumentować zdobyte przez siebie szczyty i szlaki?
Jak w ciekawy sposób można udokumentować zdobyte przez siebie szczyty i szlaki?
Górskie wędrówki i zdobywanie kolejnych szczytów to pasja ogromnej ilości osób. Pozwala to na bliskie obcowanie z przyrodą i oderwanie […]
Ostatnie wpisy