Zabawki edukacyjne – czy warto je kupić?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki edukacyjne – czy warto je kupić?

Wielu rodziców kompletując wyprawkę, poświęca szczególną uwagę doborowi wyposażenia i przyborów, które będą dla ich dziecka najlepsze. Decyzja odnośnie do ubrań czy kosmetyków nie jest jednak tak ważna dla jego rozwoju, co adekwatne do wieku i wspierające rozwój zabawki edukacyjne. Pełnią one szczególną rolę w naturalnym, fizjologicznym rozwoju dziecka. Ich wdrożenie w odpowiednim momencie jest istotnym i pomocnym narzędziem we wspieraniu malucha w zdobywaniu nowych umiejętności.

Zabawki wspierające rozwój fizyczny i umysłowy

Do pomocy rozwijających zmysły, motorykę i umiejętności poznawcze z pewnością można zaliczyć maty piankowe dla dzieci. Stanowią one bezpieczną przestrzeń do zabawy, zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom. Są one miniaturowym placem zabaw, stymulującym rozwój zmysłowy.

Ich kolorowe wzory mogą zawierać obrazki, zdjęcia czy cyfry, które dla młodszego dziecka będą atrakcyjne wizualnie, a dla starszaka spełnią funkcję edukacyjną. Cele stosowania mat piankowych jest wspieranie rozwoju fizycznego i umysłowego, a jego dodatkową funkcją jest wydzielenie komfortowego miejsca do zabawy.

Rozwój emocjonalny dzieci jest równie istotny, co nabywanie fizycznych umiejętności. Większość maluchów już w pierwszych latach życia wybiera sobie towarzysza zabaw – pluszową maskotkę. Idealny pluszak do tulenia powinien być wykonany z atestowanych materiałów i miłego w dotyku tworzywa.

Często taki pluszowy zwierzak czy lalka pozostają dla dziecka przyjacielem na lata. Królik Effik spełnia te wymagania w 100% i jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku. Będzie idealnym prezentem już dla noworodka. Warto pamiętać, że rozwijanie obszarów emocji wpływa na przyszłą inwencję twórczą dziecka, umiejętność rozumienia metafor czy wspomaga komunikację. Niepozorny pluszak jest więc równie ważnym elementem rozwoju emocjonalnego i społecznego, który kształtuje się od okresu niemowlęcego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt wykorzystywany jest przez profesjonalne centra rehabilitacyjne?
Jaki sprzęt wykorzystywany jest przez profesjonalne centra rehabilitacyjne?
Istnieje wiele różnych rodzajów sprzętu, z którego korzystają w swojej praktyce fizykoterapeuci, terapeuci zajęciowi i logopedzi. Niektóre z nich są […]
Jak poprawić wydajność swojej pracy podczas korzystania z tabletu?
Jak poprawić wydajność swojej pracy podczas korzystania z tabletu?
Smartfony to wielofunkcyjne urządzenia mobilne, które opanowały rynek. Nie zajęły go jednak w całości, ponieważ oprócz nich dużą popularnością cieszą […]
Jak prawidłowo wyposażyć pokój hotelowy?
Jak prawidłowo wyposażyć pokój hotelowy?
Aby sprostać oczekiwaniom gości i sprawić, by zechcieli ponownie nas odwiedzić, należy zadbać przede wszystkim o właściwe wyposażenie hotelowych pokoi. […]
Ostatnie wpisy