Dlaczego warto odwiedzić Szczawnicę?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto odwiedzić Szczawnicę?

Jeśli szukasz miejsca, w którym spędzisz czas w samym sercu Pienin, bądź chciałbyś odpocząć od miejskiego zgiełku, powinieneś wybrać się do Szczawnicy. Jest to niewielka klimatyczna miejscowość znajdująca się nieopodal Pienin oraz rzeki Grajcarek, co daje mnóstwo okazji do spędzenia wyjątkowych chwil w urokliwym miejscu.  

Szczawnica jest miejscowością słynącą ze źródeł wód leczniczych, każdy pragnący skorzystać z tych dobrodziejstw powinien wybrać się do jednego z ogólnodostępnych źródeł. Można też wybrać się do Domu Zdrojowego, gdzie możemy wziąć udział w degustacji sześciu rodzajów wód leczniczych. Kolejnym ciekawym punktem wyprawy może być Wodospad Zaskalnik, który pozwoli nam zaznać bliskości natury, bez pokonywania wymagających górskich ścieżek.

Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Szczawnicę

Każdy miłośnik przyrodniczych pejzaży, który nie jest skłonny pokonywać pieszo dużych odległości, powinien odbyć spacer wzdłuż rzeki Grajcarek, gdzie rozpościera się niespełna dwukilometrowa promenada, idealne miejsce na spacery oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem umożliwiającym nam nie wyczerpującą wędrówkę, jest kolejka wiodąca na Palenicę. Z jej szczytu możemy podziwiać całą panoramę Pienin oraz szczyty odległych Tatr.

Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy wybrać się na znajdujący się nieopodal szlak górski, który umożliwia zdobycie legendarnych Trzech Koron, czy też Sokolicy, z której rozpościera się niesamowity widok na płynący u podnóża gór Dunajec. Szczawnica oferuje nam również mnóstwo ścieżek rowerowych, dzięki którym możemy dogłębnie zwiedzić kolejne zakamarki tej górskiej miejscowości.

Okazji do spędzenia wyjątkowych chwil w Szczawnicy jest mnóstwo, chcąc znaleźć się w niedalekiej odległości od jej największych atrakcji warto odwiedzić miejsce takie jak Willę Lala. Na stronie https://willalala.pl/ znaleźć można mnóstwo szczegółowych informacji na temat Szczawnicy oraz jej atrakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć efektowny taras?
Jak stworzyć efektowny taras?
Taras to świetny sposób na stworzenie przestrzeni zewnętrznej, która jest zarówno funkcjonalna, jak i wygodna. Najlepszą częścią tarasów jest to, […]
Na czym polega wulkanizacja opon i jak się ją przeprowadza?
Na czym polega wulkanizacja opon i jak się ją przeprowadza?
Właściciele samochodów nierzadko korzystają z usług serwisu wulkanizacji. Większości osób miejsce to kojarzy się z wymianą opon z zimowych na […]
Jakie narzędzia pozwalają zautomatyzować liczne procesy w firmie?
Jakie narzędzia pozwalają zautomatyzować liczne procesy w firmie?
Wiele osób z różnorodnych branż działających na aktualnym, dynamicznym rynku zastanawia się nieraz, jakie narzędzia mogą pozwolić na zdecydowane zautomatyzowanie […]
Ostatnie wpisy