Jakich narzędzi używa podolog?

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć prężny rozwój branży podologicznej. Coraz więcej kobiet, a także i mężczyzn postanawia udać się do specjalisty aby zadbać o swoje stopy. Wachlarz usług podologa jest bardzo szeroki, począwszy od wykonywania zwykłego pedicure, na leczeniu poważnych schorzeń kończąc. 

Pilnik i nożyczki – czy to wystarczy?

Mało kto wie, że wśród narzędzi niezbędnych podologowi znajduje się coś więcej niż tylko akcesoria powszechnie używane w domach. Do wykonania podstawowego pedicure, oprócz standardowych nożyczek i pilników mogą przydać się profesjonalne frezarki z wieloma kapturkami ściernymi do wyboru. Do usunięcia zgrubiałego naskórka i odcisków świetnie sprawdzą się zaś ostrza chirurgiczne oraz metalowe tarki do stóp. Jeżeli chcemy kupić profesjonalny sprzęt, warto sprawdzić ofertę na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-podologiczne. Dostępny jest tam różnorodny asortyment produktów niezbędnych w pracy podologa.

Jak dbać o akcesoria?

Oprócz konserwacji i ostrzenia nożyczek czy cążków, warto zadbać także o usunięcie z nich bakterii i wirusów. Do tego celu niezbędna jest sterylizacja narzędzi. Proces ten polega na umieszczeniu ich w specjalnych maszynach zwanych autoklawami kosmetycznymi, w których gorąca para pod ciśnieniem zabija wszelkie mikroorganizmy, które mogłyby doprowadzić do zakażenia. Po zakończeniu sterylizacji akcesoria są w pełni wyjałowione. Dzięki temu każdy pacjent może mieć pewność, że zabieg na jego stopach jest wykonywany z zachowaniem najwyższych standardów higieny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − trzynaście =