Kuchnia wschodnia posiada w swoim wyposażeniu charakterystyczne przyprawy, które zdążyły już dać się poznać na całym świecie. Sos sojowy lub wasabi (znane również jako chrzan japoński) występują w niejednej potrawie i cieszą się stale rosnącą popularnością. Jednakże wbrew stereotypom standardowa kuchnia japońska to głównie delikatne smaki, ale i multum powszechnie dostępnych dla jedzącego przypraw. Bierze się to z tradycyjnego poglądu, iż każdy konsument doprawia danie wedle osobistego uznania.
Jedną z przypraw, które powinny znaleźć się na naszej kuchennej półce, jest mirin. Cechuje się płynną konsystencją, delikatnie słodkim smakiem i stosowany jest głównie do produkcji kultowej japońskiej marynaty teriyaki oraz przyprawiania rybnych potraw. Warto również zaznajomić się z inną, acz także słodką przyprawą – tykwa marynowana używana jest jako dodatek do sushi. Ta pnąca roślina spokrewniona jest chociażby z dynią czy melonem i świetnie sprawdza się w wegetariańskich daniach.
Kuchnia orientalna to niepowtarzalne i złożone smaki, które perfekcyjnie komponują się z intensywnymi przyprawami. Co może być interesujące, w japońskich potrawach nie stosuje się pieprzu. Smak ostry uzyskiwany jest wyłącznie dzięki wykorzystaniu wasabi (przyprawy o wiele ostrzejszej od klasycznego polskiego chrzanu).
Kolejnym wartym uwagi produktem jest panierka japońska – ta dostępna jest na stronie: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/panierka-japonska-panko-200g/. Jest to po prostu wschodnia wersja bułki tartej, która cechuje się bardziej chrupiącą i lżejszą strukturą, a wykorzystać ją możemy między innymi do wypełniania pulpetów i kotletów.